Suusatamine

Registreeri trenni

2010. aasta kevadel loodi Spartas harrastajate suusagrupp, mida hakkas juhtima endine tippsuusataja ning kunagine Türgi koondise peatreener Jaanus Teppan koos abilistega.

Harrastajate suusagrupi eesmärgiks on soov koondada pealinna ja selle ümbruse harrastussuusatajad ühise mütsi alla ning laiendada suusasõprade sportlikku silmaringi, pakkudes tipptasemel suusanõuandeid  ning ühist treening- ja võistlusväljundit.

Lisaks iganädalastele huvitavatele ja rasketele treeningutele ning harivatele loengutele pakume paar korda aastas harrastajate suusagrupi liimetele võimalust treenida laagrites Lõuna-Eesti kuppelmaastikel nii Haanjas kui Otepääl.

Kes kuuluvad treeneritetiimi?

Suusagrupi suusatreeneriks on  2000. aasta Vasaloppeti võitja Raul Olle. Suusagrupi liikmete üldfüüsist aitavad parandada rühmatreeningute kaudu Reigo Jörsi ja Eiko Toom. Puised lihased venitab pühapäeviti lahti Tiina Mikk. 

Kellele treeningud on mõeldud?

Kaasa võivad lüüa kõik, nii mehed, kui naised, nii noored, kui vanad, kellel on soov arendada oma suusatehnikat ning vastupidavust ning nautida ühiselt treenimise võlusid ja valusid. Motoks on siinkohal-kedagi metsa ja rajale üksinda huntidele söödaks ei jäeta....

Mida treeningud hõlmavad?

Harrastussuusatajate ettevalmistus hõlmab enamasti vastupidavustreeninguid välitingimustes, rühmatreeningutes ja jõusaalis üldkehalist ettevalmistust, kevadeti peale hooaja lõppu ka pallimänge, orienteerumist, matkasid.

Mis treeningutel toimub?

Põhiülesandeks on ennekõike aastaringselt suusatehnika ja erialase vastupidavuse parandamine, samuti  kiiruse arendamine. Suvel on põhitähelepanu rullsuusatreeningutel, kuhu lisanduvad maastikuratas ja jooks, sügisel tuleb juurde veel  keppidega suusaimitatsioon.

Suusagrupi boonuseks saavad olema kindlasti traditsiooniline Sparta talvelaager jaanuaris Otepääl, ühised osavõtud Eesti pikamaasuusatamise sarjast Estoloppet, Tartu suusamaratonist ja võimalusel teistest Worldloppeti võistlustest koos Raul Olle nõuannete ning taktikanippidega.

Samuti aitame suusagrupi liikmeid soodushinnaga varustuse hankimisel koostöös meie heade partneritega.

Palju maksab?

Spordiseltsi mitteliikmele kalendrikuu treeningmaks 36 €, liikmele ja 30 päeva kaardi omanikule tasuta.

Hind sisaldab:

  • Treeneritetiimi nõuandeid ja personaalset tagasisidet.
  • Treenerite-poolset videoanalüüsi.
  • Sparta riietusruumide kasutamist.
  • Meeldivat ja üksteist toetavat seltskonda treeningutel.
  • Nädalas valikuliselt kahte tasuta jõusaali ja rühmatreeningut.

Suusagrupi liikmel on võimalik osta teistel päevadel 1 korra pilet veel eraldi rühmatreeningutele või jõusaali külastamiseks 3,50 € eest.

Kuidas liituda?

Suusagrupiga liitumiseks tuleb täita avaldus liitumiseks Sparta adminstraatori juures.

Sparta suusagrupiga liitumine ei kohusta esindama võistlustel Sparta Spordiseltsi.

Täpsem info: Raul Olle telefonil 51 19319 või meiliaadressil raul@sparta.ee