Sparta suusagrupp pakub väljundit nii tippudele kui harrastajatele

2010. aasta kevadel loodi Spartas harrastajate suusagrupp, mida hakkas juhtima endine tippsuusataja ning kunagine Türgi koondise peatreener Jaanus Teppan koos abilistega.

Harrastajate suusagrupi eesmärgiks on soov koondada pealinna ja selle ümbruse harrastussuusatajad ühise mütsi alla ning laiendada suusasõprade sportlikku silmaringi, pakkudes tipptasemel suusanõuandeid  ning ühist treening- ja võistlusväljundit.

Lisaks iganädalastele huvitavatele ja rasketele treeningutele ning harivatele loengutele pakume paar korda aastas harrastajate suusagrupi liimetele võimalust treenida laagrites koos Sparta tipptegijate, teiste hulgas Aivar Rehemaa, Siim Sellise või Martti Himmaga.

Kes kuuluvad treeneritetiimi?

Suusagrupi treeneriteks on hetke Eesti murdmaakoondise peatreener Jaanus Teppan, keda aitavad oma ala spetsialistid - Eiko Toom ja  2000. aasta Vasaloppeti võitja Raul Olle, jooksutreener Marius Unt ja toitumisspetsialist Margus Silbaum.

Kellele treeningud on mõeldud?

Kaasa võivad lüüa kõik, nii mehed, kui naised, nii noored, kui vanad, kellel on soov arendada oma suusatehnikat ning vastupidavust ning nautida ühiselt treenimise võlusid ja valusid.

Mida treeningud hõlmavad?

Harrastussuusatajate ettevalmistus hõlmab enamasti vastupidavustreeninguid välitingimustes, jõusaali üldkehalist ettevalmistust, kevadeti peale hooaja lõppu ka pallimänge.

Mis treeningutel toimub?

Põhiülesandeks on ennekõike aastaringselt suusatehnika parandamine, samuti  vastupidavuse ja kiiruse arendamine. Suvel on põhitähelepanu rullsuusatreeningutel, kuhu lisanduvad maastikuratas ja jooks, sügisel tuleb juurde veel  keppidega suusaimitatsioon. Probleemiks pole  kindlasti ka korralike rullsuuskade puudumine. Rullsuuski on võimalik kohapeal esimest korda tasuta kasutades proovida (edaspidi tasu eest)  ning soovi korral ka A & T Spordi kaupluseketi kaudu soodsalt osta.

Suusagrupi boonuseks saavad olema kindlasti traditsiooniline Sparta talvelaager jaanuaris Otepääl, ühised osavõtud Eesti pikamaasuusatamise sarjast Estoloppet, Tartu suusamaratonist ja teistest Worldloppeti võistlustest koos Jaanus Teppani ja Raul Olle nõuannete ning taktikanippidega.

Samuti aitame suusagrupi liikmeid soodushinnaga varustuse hankimisel ning võimaldame soovi korral ühislaagreid koos Sparta tippsuusatajatega.

Palju maksab?

Spordiseltsi mitteliikmele kalendrikuu treeningmaks 36 €, liikmele ja 30 päeva kaardi omanikule tasuta.

Hind sisaldab:

  • Treeneritetiimi nõuandeid ja personaalset tagasisidet.
  • Treenerite-poolset videoanalüüsi.
  • Sparta riietusruumide kasutamist.
  • Meeldivat ja üksteist toetavat seltskonda treeningutel.
  • Nädalas valikuliselt (kolmapäeval või neljapäeval) ühte tasuta jõusaali ja rühmatreeningut.

Suusagrupi liikmel on võimalik osta teistel päevadel 1 korra pilet veel eraldi rühmatreeningutele või jõusaali külastamiseks 3,50 € eest.

Kuidas liituda?

Suusagrupiga liitumiseks tuleb täita avaldus liitumiseks Sparta adminstraatori juures.

Sparta suusagrupiga liitumine ei kohusta esindama võistlustel Sparta Spordiseltsi.

Täpsem info: Raul Olle telefonil 51 19319 või meiliaadressil raul@sparta.ee